Výpočet ošetřovného COVID kalkulačka 2022

Během podzimní epidemie koronaviru (COVID) došlo ke změnám u ošetřovného pro zaměstnance (OČR).

Během podzimní epidemie koronaviru (COVID) došlo ke změnám u ošetřovného pro zaměstnance (OČR).

Po dobu epidemie (prozatím do 28. 2. 2022), je ošetřovné na dítě zvýšeno na 80% (z redukovaného vyměřovacího základu) a je stanovena minimální částka na jeden – 400 Kč.

Krizové ošetřovné během epidemie koronavirus (COVID)

Po dobu platnosti nějakého omezení z důvodu epidemie (karanténa, izolace, uzavřená třída, škola, školka, …atd.), je na ošetřovné nárok po celou dobu platnosti těchto mimořádných opatření (za běžných podmínek je nárok jen na 9 nebo 16 dní).

Na ošetřovné je aktuálně nárok u dětí mladších než 10 roků. Nebo případně i u starších dětí (až do 26 roků), pokud se jedná o osoby závislé na péči jiné osoby (závislost I. stupeň), nebo i v některých dalších případech.

Kalkulačka: Ošetřovné 80% během epidemie koronaviru (COVID)

Pro výpočet výše ošetřovného (OČR) během epidemie COVID zadejte do kalkulačky vaši průměrnou hrubou mzdu a počet dní, které jste se starali o dítě.

Na ošetřovné je nárok za každý kalendářní den (včetně víkendů, sobot, nedělí a státních svátků). Na ošetřovné naopak není nárok během dní, kdy jsou školní prázdniny (například podzimní nebo vánoční či jarní prázdniny), nebo pokud je ve škole vyhlášeno ředitelské volno. Kalkulačku pro výpočet ošetřovného 80% během epidemie COVID najdete zde.