Výpočet ošetřovného COVID kalkulačka 2021

Během podzimní epidemie koronaviru (COVID) došlo ke změnám u ošetřovného pro zaměstnance (OČR).

Během podzimní epidemie koronaviru (COVID) došlo ke změnám u ošetřovného pro zaměstnance (OČR).

Po dobu epidemie (teoreticky až do 30. 6. 2021, prakticky ale jen po dobu platnosti vládních proti epidemiologických opatření), je ošetřovné na dítě zvýšeno na 70% (z redukovaného vyměřovacího základu).

Krizové ošetřovné během epidemie koronavirus (COVID)

Po dobu platnosti mimořádných opatření, kam spadá i uzavření škol, je na ošetřovné nárok po celou dobu platnosti těchto mimořádných opatření (za běžných podmínek je nárok jen na 9 nebo 16 dní).

Na ošetřovné je aktuálně nárok u dětí mladších než 10 roků. Nebo případně i u starších dětí (až do 26 roků), pokud se jedná o osoby závislé na péči jiné osoby (závislost I. stupeň), nebo i v některých dalších případech.

Kalkulačka: Ošetřovné 70% během epidemie koronaviru (COVID)

Pro výpočet výše ošetřovného (OČR) během epidemie COVID zadejte do kalkulačky vaši průměrnou hrubou mzdu a počet dní, které jste se starali o dítě.

Na ošetřovné je nárok za každý kalendářní den (včetně víkendů, sobot, nedělí a státních svátků). Na ošetřovné naopak není nárok během dní, kdy jsou školní prázdniny (například podzimní nebo vánoční či jarní prázdniny), nebo pokud je ve škole vyhlášeno ředitelské volno. Kalkulačku pro výpočet ošetřovného 70% během epidemie COVID najdete zde.