Maximální vycházky během pracovní neschopnosti (neschopenky)

Maximální délka vycházek, které vám lékař může dovolit, je 6 hodin. A tyto vycházky se mohou odehrávat pouze v době od 7:00 do 19:00.

Během pracovní neschopnosti (neschopenky), může ošetřující lékař povolit nemocnému vycházky. Na vycházky ale není nárok automaticky. Vždy záleží na tom, jak lékař posoudí váš zdravotní stav. Lékař se tedy může rozhodnout i tak, že váš aktuální zdravotní stav neumožňuje, abyste měli vycházky.

Vycházky také nemohou být libovolně dlouhé. Maximální délka vycházek je stanovena přílišným zákonem (Zákon o nemocenském pojištění – zákon číslo 187/2006 Sb.).

Maximální délka vycházek, které vám lékař může dovolit, je 6 hodin. A tyto vycházky se mohou odehrávat pouze v době od 7:00 do 19:00.

Je ale možnost, aby vám lékař rozdělil vycházky třeba na dvě části. Takže je možné, abyste měli vycházky například 3 hodiny dopoledne a 3 hodiny odpoledne.

Mimořádné vycházky během pracovní neschopnosti (nemocenské)

Pouze v některých, opravdu výjimečných případech, může lékař povolit vycházky i v jiném rozsahu. Musí si to ale nejprve nechat schválit od příslušného orgánu. A nebývá to příliš obvyklé. Týká se to hlavně pacientů, kteří mají vážnější zdravotní problémy, které neumožňují pravidelný režim vycházek. Nebo i jiných specifických případů. Většina nemocných nemá nárok, na tyto mimořádné vycházky.

Kontrola během pracovní neschopnosti (nemocenské)

Pokud jste v pracovní neschopnosti (na neschopence), tak mimo povolenou dobu vycházek musíte být doma. Kdykoliv během neschopenky totiž může přijít kontrola. Pokud byste během kontroly nebyli doma, mohou vám hrozit různé sankce.

Kalkulačka – výpočet nemocenské 2024

Více informací o tom, kolik je nemocenská během pracovní neschopnosti nabízí naše nemocenská kalkulačka 2024.

Pro výpočet porodného u OSVČ je rozhodující to, jaké měl OSVČ příjmy v předchozím roce.

Výpočet porodného u OSVČ

Pro výpočet porodného u OSVČ je rozhodující to, jaké měl OSVČ příjmy v předchozím roce. Obvykle se totiž dokládají příjmy za předchozí zdaňovací období. U OSVČ se pro výpočet porodného používá buď jejich skutečná výše...
ČÍST VÍCE