Nejlevnější cestovní pojištění Evropa 2024 – levné pojištění na dovolenou

Levné cestovní pojištění pro dovolenou v Evropě, může být už okolo 500 Kč (pro čtyřčlennou rodinu, pro jednotlivce to bude i mnohem méně). Nejlevnější pojištění, ale nemusí být vždy to nejvýhodnější. V mnoha případech, je lepší zvolit trochu dražší pojištění.
Levné cestovní pojištění pro dovolenou v Evropě, může být už okolo 500 Kč (pro čtyřčlennou rodinu, pro jednotlivce to bude i mnohem méně). Nejlevnější pojištění, ale nemusí být vždy to nejvýhodnější. V mnoha případech, je lepší zvolit trochu dražší pojištění.

Vyrazit na letní dovolenou u moře (nebo na zimní dovolenou na hory, či kamkoliv jinam), bez cestovního pojištění, může být docela velké riziko.

Zvláště pokud se chystáte na dovolenou do zahraničí. A je jedno, jestli to bude „jenom“ Evropa, nebo nějaké vzdálenější zahraničí. Cestovní pojištění ale má smysl, i při dovolené v ČR.

Cestovní pojištění, nemusí být ve výsledku až tak drahé. Záleží na tom, do jaké země se chystáte, na jak dlouhou dobu či v jakém termínu.

Velkou roli hraje i náplň dovolené – např. pojištění na dovolenou autem do zahraničí, bude o něco dražší. Stejně tak se mohou prodražit i adrenalinové sporty, nebo jiné rizikovější aktivity.

Online srovnání – nejlevnější cestovní pojištění na dovolenou v Evropě 2024

Prostřednictvím tohoto online srovnání, můžete snadno zjistit, kolik stojí různé k na cestovní pojištění, pro zvolenou zemi a termín, kdy se chystáte na dovolenou.


Porovnáváme nabídky mnoha pojišťoven, seznam všech pojišťoven najdete zde.

Kolik stojí cestovní pojištění na dovolenou v Evropě 2024

Pokud máte v plánu strávit dovolenou v Evropě, třeba v oblíbené letní dovolenkové destinaci Chorvatsko, pak vás cestovní pojištění nemusí stát hodně peněz.

Cestovní pojištění pro letní dovolenou v Chorvatsku pro rodinu (2 dospělí a dvě děti), se dá pořídit už od 500 Kč. I tato nejlevnější nabídka, vás pojistí pro případ úrazu, zranění či nemoci. Je zahrnuto i pojištění odpovědnosti, repatriace do ČR nebo základní pojištění cestovních zavazadel.

V mnoha případech se ale může vyplatit, když přeskočíte tu nejlevnější nabídku, a vyberete nějaký rozumný standard. Ten by měl zahrnovat vyšší pojistné limity, nebo rozšířené krytí rizik, či další služby navíc.

V případě nějaké exotické dovolené, nebo pokud plánujete dobrodružnější zážitky, je určitě vhodné na cestovním pojištění nešetřit. Obecně se doporučuje, aby cestovní pojištění stálo přibližně 3 – 5% z celkových nákladů na dovolenou.

Vyplatí se levné cestovní pojištění? Kdy je lepší připlatit něco navíc?

Nejlevnější nabídka cestovního pojištění, poskytuje sice dostatečné, ale pouze základní pojistné limity. A také jsou zahrnuty pouze základní služby. Levné pojištění se rozhodně nebude vztahovat na nic speciálního.

Pokud plánujete jet na dovolenou po Evropě autem, pak je vhodné trochu dražší cestovní pojištění.

Takové, které bude zahrnovat i pojištění pokrývající opravu nebo odtah porouchaného vozidla. Přistavení náhradního auta, nebo zajištění náhradní dopravy v cílové zemi.

To samé platí i pro případ, kdy máte v plánu aktivnější trávení času během dovolené. Základní cestovní pojištění, pokrývá jen běžné aktivity – nejsou v něm zahrnuty žádné adrenalinové sporty, nebo jiné rizikovější činnosti.

K čemu je dobré cestovní pojištění – jaká rizika jsou pojištěna?

Snad všechny nabídky cestovního pojištění, zahrnují krytí základních rizik spojených s dovolenou. Jedná se především o:

  • Pojištění storna, zrušení nebo přerušení dovolené
  • Pojištění cestovních zavazadel a dalších osobních věcí na dovolené (ztráta, krádež, poškození)
  • Pojištění léčebných výloh, včetně úhrady za léky, hospitalizaci v nemocnici, nebo zajištění převozu do ČR
  • Pojištění úmrtí během dovolené a zajištění repatriace do ČR

Kromě základního pojištění, ale mohou jednotlivé nabídky, obsahovat i krytí dalších pojistných rizik, nebo další služby navíc.

Skoro všechny pojišťovny nabízí ke sjednané pojistce i asistenční služby. Ty mohou mít různý rozsah.

Někde to je jen základní pomoc s nalezením lékaře či jiného ošetření. Nebo základní pomoc, pokud na dovolené v zahraničí nastane nějaký problém. Jinde jsou nabízeny i rozšířené asistenční služby, které mohou nabízet podstatně více.

Pro většinu základních pojistek, je možné doplatit nějaký rozšířený balíček, který bude pokrývat i další pojistná rizika. Může se jednat o pojištění pro některé rizikovější aktivity – například potápění v moři, jachting, lezení po skalách, a jiné.

Další doplňující balíček, může pokrývat rizika, spojená s dovolenou autem. Pokud byste plánovali dovolenou autem do Chorvatska či do Norska, nebo i do jakékoliv jiné země v Evropě, pak se rozhodně vyplatí rozšířené cestovní pojištění.

Náklady na opravu porouchaného auta, nebo na jeho odtah do ČR, mohou být i v řádu desítek tisíc korun.

Na co se nevztahuje cestovní pojištění?

Před uzavřením pojistky, je důležité projít všechny podmínky. I ty, které jsou napsány jen drobným písmem. Všechny pojišťovny mají různé specifické výjimky, na co se uzavřená pojistka nebude vztahovat.

Mezi obecné výjimky, na které se cestovní pojištění obvykle nevztahuje, patří různé neočekávatelné události (přírodní katastrofy, revoluce a občanské nepokoje v cílové zemi, epidemie, apod.).

Pojišťovny také vylučují rizika, vyplývající se zdravotního stavu, který je u pojištěné osoby před uzavřením pojistky. Problém může být i těhotenství, nebo předčasný porod během dovolené.

S pojištěním budou mít problém i ti, kteří vyhledávají dobrodružné zážitky během dovolené, nebo cestují do rizikových destinací.

Diskuse ( 0 )

Přidejte komentář