Brigáda a přivýdělek na Úřadu práce

V době, kdy jste vedeni v evidenci nezaměstnaných, nesmíte mít měsíční příjem z brigády vyšší, než jednu polovinu minimální mzdy.

V době, kdy jste nezaměstnaní a vedeni v evidenci Úřadu práce, máte omezené možnosti, jak mít nějaký přivýdělek nebo brigádu.

V době, kdy ještě dostáváte podporu v nezaměstnanosti (nebo podporu při rekvalifikaci), nesmíte mít žádný příjem. Tedy žádná brigáda nebo přivýdělek. Pokud byste někde začali pracovat, klidně i jenom na dohodu, pak se výplata podpory v nezaměstnanosti zastaví.

Jiná je situace, pokud vám již není vyplácena podpora v nezaměstnanosti. V takovém případě již máte možnost mít nějaký přivýdělek, i když jste nezaměstnaní na Úřadu práce.

V době, kdy jste vedeni v evidenci nezaměstnaných, nesmíte mít měsíční příjem z brigády vyšší, než jednu polovinu minimální mzdy. Minimální mzda je v roce 2024 ve výši 18 900 Kč.

Jako nezaměstnaný si tedy na brigádě můžete přivydělat maximálně 9450 Kč měsíčně. Pokud by byl za některý měsíc příjem vyšší, pak přicházíte o nárok na podporu za daný měsíc.

Na Úřadu práce, ale nesmíte mít brigádu na DPP (dohoda o provedení práce). Je možná jen brigáda na DPČ (dohoda o pracovní činnosti).

Informaci o tom, že jste někde začali pracovat, musíte ihned oznámit na Úřad práce. Na konci měsíce pak budete muset doložit výši příjmu za daný měsíc.