Vycházky během rizikového těhotenství

Lékař může povolit vycházky jen od sedmi hodin ráno do sedmi hodin večer (od 7:00 do 19:00). Vycházky platí jak pro všední dny, tak i pro víkendy, nebo státní svátky.

Před porodem může být žena v pracovní neschopnosti z důvodu rizikového těhotenství. To je hlavně v posledních letech, poměrně časté. O rizikovém těhotenství rozhoduje lékař (gynekolog nebo praktický lékař) na základě zdravotních důvodů.

Neschopenka z důvodu rizikového těhotenství, je tak „běžná“ pracovní neschopnost. Od situace, kdy onemocníte jako zaměstnanec, se to nijak neliší.

Platí to tedy i pro vycházky. Během rizikového těhotenství vám lékař může povolit jen běžné vycházky. Nejsou zde žádné mimořádné vycházky pro těhotné ženy, na rizikovém těhotenství.

Maximální možné vycházky na neschopence

Lékař může povolit vycházky jen od sedmi hodin ráno do sedmi hodin večer (od 7:00 do 19:00). Vycházky platí jak pro všední dny, tak i pro víkendy, nebo státní svátky.

Maximální délka vycházky na neschopence je 6 hodin. Takže můžete mít vycházky například od 7:00 do 13:00 nebo od 13:00 do 19:00. Nebo v jakémkoliv jiném časovém termínu (začátek vycházky si můžete určit sama).

Je možné i vycházky rozdělit na dvě části. Takže byste měla třeba 3 hodiny dopoledne a 3 hodiny odpoledne. To se vždy dá domluvit s lékařem.

Jsou možné neomezené vycházky během neschopenky?

Není ale možné mít neomezené, celodenní vycházky. Pro řadu žena na rizikovém těhotenství, je to poměrně nepříjemné. Protože jsou v podstatě zdravé, jen potřebují trochu klidnější režim. Zvláště když vám těhotenství vyjde třeba na letní měsíce, jsou tyto vycházky dosti omezující.

Kontrola během neschopenky

Podobně, jako při jakékoliv jiné neschopence, i na rizikovém těhotenství může přijít kontrola. Nevyplatí se tedy podceňovat tuto možnost, a je lepší vycházky dodržovat.